Vyberte reč krajiny, do ktorej chcete tovar doručiť. Podľa toho prispôsobíme stránku, aby ste si mohli vybrať dopravu a zaplatiť za objednávku.

Tak a je to. Každý mesiac v tradičnej čínskej medicíne je venovaný jednému z orgánov. Jún nebol vynechaný. Tento mesiac vládne tenkému črevu. Tento orgán je jedným z najdôležitejších z hľadiska trávenia potravy. Práve tenké črevo, ak funguje správne, rozhoduje o tom, či sa živiny z potravy správne vstrebú alebo vylúčia. Je preto v našom najlepšom záujme starať sa o tenké črevo ako... ako o nášho najlepšieho priateľa, veď je to náš najlepší priateľ!

Ak by ste sa na to opýtali v ordinácii lekára, západný lekár by to opísal asi takto. Tenké črevo je časť tráviacej trubice dlhá tri až sedem metrov, ktorá je zakrivená do tvaru špirály, aby sa zmestila do brušnej dutiny. Nachádza sa v strednej časti brušnej dutiny a k brušnej stene je pripojené špeciálnou tkanivovou štruktúrou nazývanou prstenec. Vzhľad tohto prstenca možno prirovnať k vejáru, ktorého rukoväť je pripevnená k brušnej stene, zatiaľ čo jeho dlhé voľné okraje podporujú črevné klky. Obojok črevo nielen fixuje, ale ho aj zásobuje krvou, pretože črevné tkanivo (ako každý iný orgán) potrebuje stály prísun kyslíka a živín.

Priemer tenkého čreva je približne tri centimetre. Stena tenkého čreva je pokrytá klkmi nazývanými villi. Tie sú základnými absorpčnými jednotkami tenkého čreva. Klky podstatne zväčšujú povrch sliznice s cieľom vstrebávať látky. Celková plocha tenkého čreva je tak porovnateľná s veľkosťou tenisového alebo futbalového ihriska, čo je približne 250 - 300m2. To je približne stonásobok povrchu tela.

Prečo však musí byť tenké črevo také dlhé? Hlavne preto, že jeho hlavnou funkciou je vstrebávanie živín z prijatej potravy do krvného obehu. Preto je potrebné, aby malo čo najväčšiu plochu, ktorá sa zúčastňuje na procese vstrebávania živín. Dĺžka okolo troch metrov by však sama o sebe nestačila - preto je vnútorný povrch čreva zvrásnený do nespočetných záhybov a z každého záhybu vyčnievajú tisíce dlhých prstovitých výbežkov - klkov. Predstavte si ich 20 až 40 na milimeter štvorcový. Ale ani povrch klkov nie je hladký: je pokrytý vrstvou mikroklkov, takže pripomína jemnú kefku. Týmto dômyselným zariadením tenké črevo zväčšuje svoj vnútorný povrch, až je veľké ako, ako sme povedali, futbalová lopta.

Žena, ruky, modliace sa, pre, požehnanie, od, Boha, na, západe slnka, pozadie

Ako to vidí klasická čínska medicína?

Podľa starých čínskych lekárov je hlavnou funkciou tenkého čreva ďalšia premena potravy. Prečo ešte viac? Pretože ako vieme a ako vedeli v starej Číne, tráviaci systém nezačína črevom. Keď hovoríme o transformácii potravy, máme na mysli jej premenu na Qi, životnú energiu využiteľnú telom na správne fungovanie.

V klasickej literatúre sa hovorí, že tenké črevo riadi oddeľovanie číreho od kalného. To, čo tenké črevo dostane na spracovanie, ide čiastočne nahor. Nahor ide to dobré, čisté, to, čo sa ešte dá využiť pre zdravé fungovanie ľudského tela a tiež ľudskej duše. A to, čo už nie je skutočne užitočné, pôjde ďalej, vlastne do posledného štádia, do hrubého čreva. Tenké črevo je teda akousi poslednou inštanciou, ktorá ešte môže určiť, čo zostane v tele, a tak sa stane našou súčasťou, a čo bude musieť telo opustiť.

Tenké črevo pri rozkladaní potravy zároveň vykonáva jej premenu a triedenie. Pri jeho činnosti vznikajú tri základné produkty: esencie z prijatej potravy a tekutín, nepotrebné zvyšky tuhej potravy a odpadové zvyšky tekutín. Esencia, teda čistá, sa pomocou energie sleziny prenáša do pľúc a srdca a odtiaľ do krvi, ktorá ju rozvádza po celom tele. Neskonzumovaná potrava a tekutiny, čiže zakalené, idú dolu pomocou energie Žalúdka, pričom tuhý odpad sa dostáva do hrubého čreva a vychádza von cez konečník, zatiaľ čo tekutý odpad sa zhromažďuje v močovom mechúre pomocou energie Trojitého žiariča a obličiek a odtiaľ sa vylučuje vo forme moču.

Z psychologického hľadiska ovplyvňuje silná Qi tenkého čreva jasnosť myslenia, úsudok a schopnosť rozhodovať sa (silu robiť tieto rozhodnutia už samozrejme ovláda niekto iný: Žlčník).

Myco a Yao pre tenké črevo

Pre vaše tenké črevo máme riešenie, bez ohľadu na to, aké zlé je, v podobe 4 veľmi obľúbených produktov.

Čaga (alebo čaga) je už po stáročia súčasťou tradičnej ruskej a čínskej medicíny, verí sa v jej schopnosť oživiť a upokojiť telo a ducha. Naša čaga rastie v ekologicky čistom prírodnom prostredí severovýchodnej čínskej vysočiny na kmeňoch brezy. Na výrobu našich extraktov používame plody.

Bylinky dokážu doslova zázraky. Keď ich správne skombinujete a navyše pridáte výťažky z vitálnych húb, môžete pozitívne podporiť detský organizmus čisto prírodným spôsobom. Rad detských sirupov MycoMedica je navrhnutý tak, aby pomáhal harmonizovať rôzne nerovnováhy v detskom tele. Tradičná čínska medicína používa tradičné receptúry, ktoré rešpektujeme aj pri výrobe našich sirupov. Baraní sirup vychádza z receptu tradičnej čínskej medicíny Bao He Wan.

Základom tinktúry Očista sýpky sú čínske bylinky alebo yao. Pre maximálnu účinnosť používame len tie najkvalitnejšie ingrediencie a hotovú tinktúru ďalej neriedime. Tinktúra Očista sýpky vychádza z receptu tradičnej čínskej medicíny Jian Pi Wan. A prečo sme ju nazvali práve takto? Nuž preto, lebo máme - ako hovorili naše babičky - dobré poetické črevo! 

Podľa tradičnej čínskej medicíny synergická kombinácia hericia, aloe vera, chlorelly a sladkého drievka podporuje Wei (žalúdok) a reguluje jeho Qi, teda energiu. Pôsobí tiež na činnosť tenkého čreva. MycoGastro vychádza z receptu tradičnej čínskej medicíny Hou Tou He Zhong San.

Jún je mesiac, keď už cítime v kostiach skutočné leto a deti sa tešia na prázdniny. Ale chudák Tenké črevo nebude mať žiadne voľno. Nikdy. Tak mu v júni doprajte aspoň malé domáce kúpele. Začnite ho regenerovať a šetriť. Starajte sa oňho. Je to náš najlepší priateľ a zaslúži si starostlivosť a pozornosť.