Vyberte reč krajiny, do ktorej chcete tovar doručiť. Podľa toho prispôsobíme stránku, aby ste si mohli vybrať dopravu a zaplatiť za objednávku.
Jar, Banner, vetvy, z, kvitnúce, čerešňa, na, pozadí, z, modrá

Jar sa prebúdza

V prvom rade vám chceme pripomenúť, že jar je tu! Hurá, tešíme sa v duchu. Mnohí z nás si však čoskoro pomyslia, že s novou jarou určite opäť príde to staré, otravné peľové obdobie. A to sa aj stane. A vraj to bude ešte horšie. Takže na zdravie jari a na zdravie peľu.

Nové výskumné strašidlá

Americkí vedci zistili súvislosť medzi zmenou klímy a dlhšou a intenzívnejšou peľovou sezónou. Klimatické zmeny už predĺžili jarnú sezónu, čím sa zvýšilo množstvo peľu, zistili klimatológovia z Michiganskej univerzity. V rámci výskumu skúmali celkovo 15 rôznych peľov rastlín. Pomocou počítačovej animácie vedci vypočítali, ako bude vyzerať peľová sezóna v roku 2100. Podľa všetkého bude horšia a dlhšia.

  • Vo výskume sa uvádza, že s otepľovaním sveta sa peľová sezóna predĺži a v ovzduší bude oveľa viac peľu v dôsledku oxidu uhličitého.
  • Tím Michiganskej univerzity predpovedá, že dôjde k približne dvojnásobnému nárastu problémov s peľom ako od roku 1990, uviedol biológ a klimatológ z Utahskej univerzity Bill Anderegg.

Realita je nepríjemná

Viac ako 2 milióny ľudí v našej krajine na sebe počas peľovej sezóny pozorujú určité zmeny. Každý druhý Európan trpí kvôli poletujúcemu peľu. Počet postihnutých sa každoročne zvyšuje a čoraz častejšie sú postihnuté aj deti.

 

Kto za to všetko môže

Najväčší podiel na tom majú nepochybne peľ a plesne.

Peľ, ktorý slúži na rozmnožovanie rastlín, sa skladá z jednotlivých peľových zŕn. Peľ hmyzom opeľovaných rastlín s pestrými kvetmi (napr. ruží) zvyčajne nespôsobuje alergie. Je to preto, že ich peľové zrná sú veľké a ťažké a sú prispôsobené na prenos včelami a iným hmyzom.

Naopak, peľ rastlín, ktoré sú roznášané vetrom (stromy, trávy a buriny), ktorých peľové zrná sú ľahké a prispôsobené na prenos vzduchom, môže spôsobiť reakcie.

Preto sa maximum peľu prenáša vzduchom za suchého a veterného počasia. Naopak, počet peľových zŕn sa po dlhšom daždi znižuje. Peľová sezóna sa v našej krajine v posledných desaťročiach neustále predlžuje. Zvyčajne trvá od februára/marca do septembra/októbra.

V Českej republike možno peľovú sezónu rozdeliť na 3 hlavné obdobia:

  • Jarné obdobie (február až máj): obdobie stromov.
  • letné obdobie (máj až júl): sezóna tráv.
  • jesenné obdobie (august až október): sezóna burín

Hlavnými zástupcami sú tu lieska, jelša a breza. Najčastejšími trávami sú boľševník, žitovka, lipa, tomka, roháč a kostrava. Patria sem aj obilniny: pšenica, jačmeň, raž a ovos.

Príroda na dosah

Bylinky dokážu doslova zázraky. Ak ich správne skombinujete a pridáte výťažky z vitálnych húb, môžete pozitívne podporiť fungovanie nielen dospelého, ale aj detského organizmu. A to len čisto prírodnou cestou.

Na jarné obdobie by sme vám dnes radi odporučili 3 produkty od spoločnosti MycoMedica a jeden od spoločnosti YaoMedica:

Nefritový závoj. Je založený na recepte tradičnej čínskej medicíny Te Xiao Bi Min Gan Wan.

Agaricus. Tradičné národy ju nazývajú huba od Boha.

Reishi: V čínskej medicíne sa Reishi huba používa na podporu vitality a imunity. V rámci EÚ možno o tejto hube oficiálne tvrdiť, že podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu, podporuje normálne funkcie krvného obehu a udržiava normálnu hladinu cholesterolu v krvi.

Sirup znáprstníka: Tradičná čínska medicína pomáha dospelým aj deťom. Rad detských sirupov MycoMedica je navrhnutý tak, aby pomáhal harmonizovať rôzne nerovnováhy v detskom organizme. Obľúbený detský sirup Liščí sirup je založený na recepte tradičnej čínskej medicíny Chu Shi Wei Ling Tang.

Takže alou a s deťmi do prírody. A tkanivá nechajte doma.