po-pá 7:00-15:00
V prvom rade vám chceme pripomenúť, že jar je tu! Hurá, tešíme sa v duchu. Mnohí z nás si však čoskoro pomyslia, že s novou jarou určite opäť príde to staré, otravné peľové obdobie. A to sa aj stane. A vraj to bude ešte horšie. Takže na zdravie jari a na zdravie peľu.
Americkí vedci zistili súvislosť medzi zmenou klímy a dlhšou a intenzívnejšou peľovou sezónou. Klimatické zmeny už predĺžili jarnú sezónu, čím sa zvýšilo množstvo peľu, zistili klimatológovia z Michiganskej univerzity. V rámci výskumu skúmali celkovo 15 rôznych peľov rastlín. Pomocou počítačovej animácie vedci vypočítali, ako bude vyzerať peľová sezóna v roku 2100. Podľa všetkého bude horšia a dlhšia.
Viac ako 2 milióny ľudí v našej krajine na sebe počas peľovej sezóny pozorujú určité zmeny. Každý druhý Európan trpí kvôli poletujúcemu peľu. Počet postihnutých sa každoročne zvyšuje a čoraz častejšie sú postihnuté aj deti.
Najväčší podiel na tom majú nepochybne peľ a plesne.
Maximum peľu sa preto prenáša vzduchom za suchého a veterného počasia. Naopak, počet peľových zŕn sa po dlhšom daždi znižuje. Peľová sezóna sa u nás v posledných desaťročiach neustále predlžuje. Zvyčajne trvá od februára/marca do septembra/októbra.
V Českej republike možno peľovú sezónu rozdeliť na 3 hlavné obdobia:
Jarné obdobie (február až máj): obdobie stromov.
letné obdobie (máj až júl): sezóna tráv.
jesenné obdobie (august až október): sezóna burín
Hlavnými zástupcami sú tu lieska, jelša a breza. Najčastejšími trávami sú boľševník, žitovec, lipkavec, tomka, roháč a kostrava. Patria sem aj obilniny: pšenica, jačmeň, raž a ovos.
Bylinky dokážu doslova zázraky. Ak ich správne skombinujete a pridáte výťažky z vitálnych húb, môžete pozitívne podporiť fungovanie nielen dospelého, ale aj detského organizmu. A to len čisto prírodnou cestou.
Na jarné obdobie by sme vám dnes radi odporučili 3 produkty od spoločnosti MycoMedica a jeden od spoločnosti YaoMedica:
Nefritový závoj
Táto bylinná liehová tinktúra má na etikete obrázok krásnej dámy so šatkou pri nose. Je založená na recepte tradičnej čínskej medicíny Te Xiao Bi Min Gan Wan.
Agaricus
Táto známa vitálna huba podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu, t. j. imunitný systém. Tradičné národy ju nazývajú huba od Boha.
Reishi
V čínskej medicíne sa huba Reishi používa na podporu vitality a imunity. V rámci EÚ možno o tejto hube oficiálne povedať, že podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu, podporuje normálnu funkciu krvného obehu a podporuje udržiavanie normálnej hladiny cholesterolu v krvi.
Sirup z náprstníka
Tradičná čínska medicína pomáha dospelým aj deťom. Rad detských sirupov MycoMedica je navrhnutý tak, aby pomáhal harmonizovať rôzne nerovnováhy detského organizmu. Obľúbený detský sirup Lišajník je založený na recepte tradičnej čínskej medicíny Chu Shi Wei Ling Tang.
Vydajte sa preto so svojimi deťmi do prírody. A vreckovky nechajte doma.